CNN’den Biden’a ağır eleştiriler: Hareketsiz, etkisiz, ülkeyi yönetemiyor

CNN Biden’ı ülkeyi yönetmemekle, sözlerini tutmamakla, ABD’nin karşılaştığı dev sorunlar karşısında rahat davranmakla suçlayan bir analiz yayınladı.

ABD’nin önde gelen medya organlarından CNN’de ABD Başkanı Joe Biden’ı ülkeye liderlik edememekle eleştiren sert bir analiz yayınlandı. Bu analizde Biden etkisizlik, hareketsizlik ve seçim sürecinde verdiği sözleri tutmamakla suçlandı.

“Sorunlarla ilgilenmiyor”

Biden döneminde, Biden’ın başkan olmadan önce çok eleştirdiği pandemi nedeniyle yaşanan kaotik durumda iyileşme olmadığı, Afganistan’dan skandal bir geri çekilme rezaleti yaşandığı, ekonominin iyileşmediği hatırlatılarak Biden’ın monoton ve basmakalıp televizyon açıklamaları yapmak dışında ABD’nin karşılaştığı bu dev sorunlarla gerçek anlamda ilgilenmediği belirtildi.

Rahat tavrının Biden’ın seçimi kazanmasında rol oynadığı ama ABD’nin büyük sorunlarla karşı karşıya olduğu bir dönemde, krizlerin başkanlık yapan bir kimse için bu rahat tavırla atlatılamayacağına vurgu yapıldı.

Biden’ın söz verdiği sağlık alanında sosyal devlet uygulamalarının yapılan yüksek masraflara oranla küçük hizmetler doğurduğu belirtilerek Biden ve hükümeti plansızlık ve müsriflikle suçlandı.

Kamu borcu büyüyor

ABD’nin Biden döneminde pandemi sonrası ekonomik toparlanmayı yaşayamadığı ama kamu borcunun rekor seviyelerde yükseldiği, böyle giderse Biden döneminin (2021-2025) ABD ekonomisine çok ağır bir fatura bırakacağı bildirildi.

Tüm bu olumsuzlukların ABD’de yapılan son anketlerde Biden’ın halktan onay alma oranlarını hızla düşürdüğüne, ABD seçimleri şu an yenilense Biden’ın kazanma şansının olmadığına dikkat çekildi.

CNN gibi öne gelen bir medya organında ABD başkanının bu kadar açık ve sert biçimde eleştirilmesi dikkat çekti.

Previous Article

Blinken’den nükleer anlaşmaya geri dönmeye vurgu

Next Article

‘‘Fiyat Dinamikleri Yakından İzlenmeli’’

Related Posts