Çalışanlarına aşı zorunluluğu getiren ilk havayolu şirketi United Airlines oldu

United Airlines, çalışanlarına aşı zorunluluğu getiren ilk havayolu şirketi oldu. ABD’li United Airlines çalışanlarına aşı zorunluluğu getiren ilk…

United Airlines, çalışanlarına aşı zorunluluğu getiren ilk havayolu şirketi oldu.

ABD’li United Airlines çalışanlarına aşı zorunluluğu getiren ilk havayolu şirketi oldu.

Şirketten konu hakkında yapılan duyuruda söz konusu kararın ABD’de aktif olarak çalışan 67 bin çalışan için geçerli olacağı belirtildi.

Bloomberg’in haberine göre, United Airlines Başkanı Bret Hart çalışanlarına gönderdiği bir yazıda “Bazılarınız bu karara karşı çıkabilirsiniz. Ancak iş yerinde de güvende olmanız bizim en büyük sorumluluğumuz. Bunu sağlamanın yolu da açık ve net biçimde herkesin aşılanmasından geçiyor” ifadelerini kullandı.

Şirketin bu kararı, ülkede delta varyantına bağlı vakaların artması sonrası geldi. Hızla artan vakalar nedeniyle Facebook, Google ve Walt Disney’in de olduğu birçok büyük şirket çalışanlarına aşı zorunluluğu getirdi.

American Airlines Başkanı Doug Parker da dün bir podcast yayınında yaptığı açıklamada çalışanları 31 Ağustos’a kadar aşı olmaya teşvik etmek için 50 dolarlık hediye kartı ve 2022 yılı için ekstra izin hakkı verileceğini söyledi.

Previous Article

Taliban, ABD'yi 'Afganları ülkelerinden kaçmaları için teşvik etmekle' suçladı

Next Article

Olimpiyat finallerinin çoğunda yarışmayarak sporseverleri şoke eden Simone Biles: Beklenmedik şekilde teyzemi kaybettim

Related Posts