Bruce Willis kariyerine “dijital ikiziyle” devam edecek

Ünlü oyuncu Bruce Willis, “dijital ikizinin” yaratılması için bir deepfake şirketine haklarını satan ilk Hollywood yıldızı oldu. The…

Ünlü oyuncu Bruce Willis, “dijital ikizinin” yaratılması için bir deepfake şirketine haklarını satan ilk Hollywood yıldızı oldu.

The Telegraph’ın haberine göre 67 yaşındaki ünlü oyuncu, ABD şirketi Deepcake’in deepfake teknolojisi kullanarak yarattıkları benzerini gelecek projelerde kullanmasına izin verdi.

Geçen aylarda Willis’in konuşma ve duyduğunu anlama gibi bilişsel becerilerin kaybolmasına sebep olan afazi hastalığına yakalandığını duyurulmuştu.

Hastalığı nedeniyle oyunculuğu bırakmaya karar veren Willis, deepfake şirketiyle yaptığı anlaşma sayesinde ekranlarda görünmeye devam edebilecek.

Ünlü oyuncu, geçen yıl aynı şirkete yüzünün bir reklam filminde kullanılması için izin vermişti.

Deepcake’in yarattığı dijital ikiz, Rusya merkezli operatör ve internet servis sağlayıcısı Megafon’un reklamında kullanılmıştı.

Deepfake teknolojisi birinin suretinin başkasının üstüne montajlanmasıyla kişilerin görsel ve işitsel “ikizinin” videolarda kullanılmasını mümkün kılıyor.

Previous Article

Malezya'nın hava güvenliği derecesi 3 yıl sonra tekrar Kategori 1'e yükseltildi

Next Article

Çinli milyarder Richard Liu, ABD'deki "tecavüz" davasında uzlaşma yoluna gitti

Related Posts