Brian Hook’un İranofobi Şovu Devam Ediyor

Amerika’nın İran işleri özel temsilcisi Brian Hook, İran İslam Cumhuriyeti aleyhindeki temelsiz iddialarını tekrarlayarak İran’a yönelik silah yasaklarının…
Amerika’nın İran işleri özel temsilcisi Brian Hook, İran İslam Cumhuriyeti aleyhindeki temelsiz iddialarını tekrarlayarak İran’a yönelik silah yasaklarının uzatılmasını istedi.

Brian Hook Suudi gazete Şarkul Avsat gazetesine verdiği röportajda  İran İslam Cumhuriyeti aleyhindeki boş ve temelsiz iddialarını tekrarlayarak, ” Amerika  İran’a silah yaptırımları uygulamaya devam edecektir. ” dedi.

Brian Hook  Amerika’nın  BM Güvenlik Konseyinin tüm daimi ve geçici üyelerinin,  İran’a yönelik silah yaptırımlarına onay vermelerini sağlamaya çalıştığını belirtti. 

Hook ardından da İran’a yönelik ithamlarını tekrarlayıp şöyle dedi:”  İran’a yönelik silah yaptırımlarının uzatılmaması  Batı Asya bölgesinde ve Washington’un ortaklarına yönelik tehditlerin ve tehlikenin büyümesi demektir. “

BM Güvenlik Konseyi’nin  2231 sayılı kararı uyarınca  BM’in İran’a yönelik silah yaptırımlarının  bitimine yaklaşılınca Amerika da  bu yaptırımları uzatmak için çabalarını yoğunlaştırıyor. 

İran’la silah ticaret yasağı  18 Ekim 2020 tarihinde son bulacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article

ABD’nin kara listeye aldığı Kadirov'dan yanıt: Nobel Ödülü bekliyordum, hiç adil değil

Next Article

Dünya siyonistleri kurumundan ABD'nin ırkçı İsrail'e yardımına memnuniyeti

Related Posts