Biden’dan Rusya’ya: Seçimlere müdahale ederseniz, karşılık veririz

​ABD’de 3 Kasım’da yapılacak genel seçimlerde Demokrat Parti’nin adayı olmasına kesin gözüyle bakılan Joe Biden, yabancı bir ülkenin demokratik sürece yapacağı müdahalenin bedelinin ağır olacağını ifade etti.

ABD’de 3 Kasım’da yapılacak genel seçimlerde Demokrat Parti’nin adayı olmasına kesin gözüyle bakılan Joe Biden, yabancı bir ülkenin demokratik sürece yapacağı müdahalenin bedelinin ağır olacağını ifade etti.

Yayımladığı uzun açıklamada özellikle Rusya’yı öne çıkaran Biden, seçimlere yapılacak herhangi bir müdahaleye sert bir biçimde karşılık vereceklerini bildirdi. 

Donald Trump yönetimini Rusya’nın seçimlere müdahale etmesini önleyememekle suçlayan Biden, seçimlere 100 günden biraz daha fazla süre kala Kremlin ve diğer ülkeleri “uyardığını” bildirdi.

Biden, başkan seçilmesi durumunda seçimlere müdahale eden ülkenin “hasım” kabul edileceğini ve ülkenin başkenti ile Washington arasındaki ilişkilerin ciddi anlamda bozulacağını da belirtti.

Eski Başkan Yardımcısı, Beyaz Saray’da göreve getirilmesi durumunda ilk işlerinden birinin istihbarat birimlerinden seçimlere müdahale veya müdahale girişimi olup olmadığı hakkında bir rapor hazırlanması olacağını yazdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article

Chicago'da cenaze evine silahlı saldırı: 15 kişi yaralandı

Next Article

ABD güçleri Kamışlo’daki devriyelerini arttırdı

Related Posts
Devamı

Taliban yeni ABD Başkanı Joe Biden’a Barış Anlaşmasına uyması yönünde çağrıda bulundu

ABD'de 3 Kasım'da gerçekleştirilen başkanlık seçimi ülkede karışıklık yaratırken, son verilere göre ABD'nin yeni başkanı Joe Biden oldu. Seçim sonuçlarını yakından takip eden Taliban grubu Biden'a çağrıda bulunarak ABD ile imzalanan barış anlaşmasına uymasını istedi. Bu durumun her iki taraf için de iyi olacağı vurgulandı.