Biden Siyonist terörü görmedi; “İsrail’in meşru müdafaa hakkı var”

Seçim kampanyasında sürekli barıştan dem vuran Joe Biden, ırkçı İsrail’in talan-yağma ve cinayetlerine rağmen barışı tehdit eden Filistinliler olduğunu söyledi. Biden, yaptığı açıklamada, “İsrail’in yanında kararlılıkla duracağız” dedi.

ABD Başkanı Joe Biden, Siyonist İsrail ile Filistinliler arasında tırmanan gerilimi, işgal rejimi Başbakanı Benyamin Netanyahu’yla telefonda görüştü. Görüşme sonrası Beyaz Saray’da gazetecilere verdiği demeçte iyimser bir tonda konuşan Biden, “Beklentim ve umudum bunun er ya da geç sona ermesi, ancak kendi topraklarına binlerce roket düşerken, İsrail’in meşru müdafaa hakkı var” dedi.İsrai

Biden’ın açıklamasından kısa süre sonra Beyaz Saray’dan telefon görüşmesi ile ilgili yazılı açıklama geldi.

Açıklamada, “Başkan Biden bugün İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu ile konuştu. Hamas ve diğer terörist grupların, Kudüs ve Tel Aviv’i de kapsayan roket saldırılarını kınadı. İsrail’in güvenliğine ve İsrail’in sivilleri korurken kendisini ve halkını savunma konusundaki meşru hakkına sarsılmaz desteğini iletti” denildi.

Irkçı rejimin hedef gözetmeksizin sivillere yönelik cinayetlerini görmezden gelen Biden, pişkince “barış”tan dem vurdu.

Biden’ın bölgede sürdürülebilir bir sükunetin sağlanması için ABD’nin desteğini de ilettiği belirtilen açıklamada, “Dünyanın dört bir yanından gelen inançlı insanlar için bu kadar önemli bir şehir olan Kudüs’ün bir barış yeri olması gerektiğine olan inancını paylaştı.

Başbakan Netanyahu’yu, ABD’nin Mısır, Ürdün ve Katar’ın yanı sıra Filistinli yetkililerle olan diplomatik angajmanı hakkında bilgilendirdi” ifadeleri yer aldı.

Açıklamaya göre Biden-netanyahu ikilisi, ilgili dışişleri bakanları, savunma bakanları ile yetkilileri ve ulusal güvenlik danışmanlarının tutarlı katılımını içeren ekipleri arasındaki yakın istişareyi sürdürme ve gelecek günlerde bizzat temas halinde kalma konusunda anlaştı.

İşgalci İsrail’den yapılan açıklamada da Başbakan Netanyahu’nun Biden’a, Hamas’ın ve Gazze Şeridi’nde faaliyet gösteren diğer grupların askeri yapılanmalarına yönelik saldırıları sürdüreceklerini ilettiği kaydedildi.

Previous Article

ABD'nin Doğusunda Benzin Sıkıntısı

Next Article

Emekli generaller ABD'de bildiri yayımladı! ABD derin tehlike içinde!

Related Posts