Biden, sağlık durumu iyi olursa 2024’te yeniden aday olacağını söyledi

ABD Başkanı Joe Biden, sağlık durumu iyi olursa 2024’te yapılacak başkanlık seçimleri için yeniden aday olmayı planladığını söyledi.…

ABD Başkanı Joe Biden, sağlık durumu iyi olursa 2024’te yapılacak başkanlık seçimleri için yeniden aday olmayı planladığını söyledi.

ABD Başkanı Joe Biden, ABC kanalına verdiği röportajda yeniden aday olmayı düşünüp düşünmediğine ilişkin bir soruya, “Ben kadere son derece saygı duyan bir insanım. Kader benim hayatımda birçok kez tecelli etti. Şimdi olduğu gibi o zaman da sağlığım iyi olursa yeniden aday olurum” yanıtını verdi.

Sunucu David Moir’in eski ABD Başkanı Donald Trump ile tekrar yarışmak isteyip istemediğine ilişkin bir sorusunu ise Biden, “Neden aday olursa Trump’a karşı yarışmayayım ki. Bu yarışın beklentisini artırır” şeklinde yanıtladı.

Beyaz Saray daha önce de 2024’te 81 yaşında olacak Biden’ın yeniden başkan adayı olma niyeti olduğunu açıklamıştı.

Previous Article

ABD’nin 3. çeyrek büyümesi yukarı yönlü revize edildi

Next Article

ABD'nin ham petrol stokları azaldı

Related Posts
Devamı

“Türkiye, 40 adet F-16 talep etti” iddialarına ABD Dışişleri’nden cevap: Resmileşinceye kadar yorum yapamayız

Reuters, Türkiye'nin ABD'den 40 adet F-16 savaş uçağı almak için teklifte bulunduğunu dile getirmişti. F-16 konusuyla ilgili ABD'den açıklama geldi. ABD Dışişleri Bakanlığı sözcüsü, "Politika gereği, Bakanlık, önerilen savunma satışları veya transferleri Kongre'ye resmi olarak bildirilinceye kadar onaylamaz veya yorum yapmaz" ifadelerine yer verdi.