“Biden ABD başkanlığına yeniden aday olacak”

Beyaz Saray’dan yapılan açıklamada Biden’ın 2024 seçimlerinde de aday olacağı açıklandı.

Beyaz Saray’dan yapılan açıklamada ABD’nin mevcut başkanı 79 yaşındaki Joe Biden’ın 5 Kasım 2024’te gerçekleştirilecek olan bir sonraki ABD Başkanlık Seçimlerinde de aday olacağı ifade edildi.

Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki tarafından yapılan açıklamada, mevcut ABD Başkanı Joe Biden’ın bir sonraki başkanlık seçimlerinde de aday olacağı belirtildi.

Demokratlar endişeli

Biden’ın yeniden başkanlığa aday olması konusunda partisi Demokrat Parti’de kuvvetli endişeler bulunuyor. Bir dönem seçilen bir başkanın gelecek başkanlık seçimlerinde yeniden aday olması ABD’de de diğer pek çok ülkedeki gibi çok doğal karşılansa da Biden konusunda Demokratların çeşitli endişeleri bulunuyor.

20 Kasım 1942 doğumlu olup 79 yaşında olan Joe Biden’ın çeşitli sağlık sorunları olduğu biliniyor. Biden’ın Ocak 2025’e kadar sürecek olan bu dönemini bile tamamlayamayabileceği belirtiliyor. Bu sebeple Demokrat Parti’nin önde gelen bazı isimlerinin, 5 Kasım 2024 seçimlerine başka bir adayla gidilmesinden yana olduğu belirtiliyor.

Diğer taraftan, halkın Biden’a onay oranı anketlerde git gide düşüyor. Anketlere göre şu an Biden ve eski başkan Donald Trump arasında seçim gerçekleşmesi durumunda seçimi kesin bir şekilde Trump kazanıyor.

Donald Trump da 5 Kasım 2024 seçimlerinde başkanlık için yeniden aday olacağını açıklamıştı.

Previous Article

Enerji fiyatları: ABD stratejik rezervlerinden 50 milyon varil petrolü kullanıma sunacak

Next Article

Malcolm X'in kızı evinde ölü bulundu

Related Posts