Beyaz Saray: Moskova Büyükelçimiz yakında Rusya’ya geri dönecek

Beyaz Saray Sözcüsü Psaki, Rusya ile son dönemde gerilen ilişkilerin ardından Washington’a gelen ABD’nin Moskova Büyükelçisi John Sullivan’ın…

Beyaz Saray Sözcüsü Psaki, Rusya ile son dönemde gerilen ilişkilerin ardından Washington’a gelen ABD’nin Moskova Büyükelçisi John Sullivan’ın yakında Rusya’ya geri döneceğini söyledi.

Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, Beyaz Saray’da düzenlediği basın toplantısında ABD’nin Moskova Büyükelçisi John Sullivan‘ın Washington ziyaretine ilişkin sorulan bir soru üzerine, “Sullivan’ın buraya gelmesinin nedeni ailesiyle görüşmek. Bir yıldır onlardan uzakta. Aynı zamanda Biden yönetimindeki yeni isimlerle de görüşecek. Yakında Moskova’ya dönecek” ifadelerini kullandı.

Sullivan’ın Biden ile görüşüp görüşmeyeceğinin sorulmasının ardından ise Psaki, “Biden’ın programında şu anda böyle bir görüşme görünmüyor. Sullivan genel olarak Dışişleri Bakanlığındaki yeni ekiple ve ulusal güvenlik ekibimizle görüşecek” yanıtını verdi.

Psaki, Minnesota eyaletinde, siyah Amerikalı George Floyd‘un gözaltına alınması sırasında dizini ensesine basarak ölümüne neden olan eski polis memuru Derek Chauvin‘in yargılanmasında ise Biden’ın jüri kararını etkilemek istemediğini kaydetti.

Previous Article

Pentagon: Afganistan'a yeniden asker gönderme planımız yok

Next Article
George Floyd'un ölümüne neden olan eski polis Derek Chauvin hakkındaki 3 suçlamanın tamamından suçlu bulundu

George Floyd'un ölümüne neden olan eski polis Derek Chauvin hakkındaki 3 suçlamanın tamamından suçlu bulundu

Related Posts