Berlin’deki Madame Tussauds, Trump’ın heykelini çöpe attı

Pazarlama yöneticisi Orkide Yalçındağ, balmumu heykelin ‘hazırlık önlemi’ olarak kaldırıldığını söyledi. Cuma günü Berlin’deki Madame Tussauds Balmumu Müzesi, Donald…

Pazarlama yöneticisi Orkide Yalçındağ, balmumu heykelin ‘hazırlık önlemi’ olarak kaldırıldığını söyledi.

Cuma günü Berlin’deki Madame Tussauds Balmumu Müzesi, Donald Trump heykelini bir çöp bidonunda binadan çıkardı ve söylentilere göre bu müzenin 3 Kasım seçimlerine yönelik beklentilerini yansıtıyor.

Reuters’a göre müze, ABD Başkanı Trump’ın balmumu heykelini “Yalan haber” ve “Kovuldun” yazılı tabelalarla çevirdi ve yanına bir “Amerika’yı Yeniden Büyük Yap” (Make America Great Again) şapkası yerleştirdi.

Trump’ı bir çöp kutusunda müzenin dışına çıkarmasına karşın Madame Tussauds, Almanya Başbakanı Angela Merkel’in yakın müttefiki olan eski ABD Başkanı Barack Obama’nın balmumu heykelini sergilemeye devam ediyor.

Müzenin sergisi Ronald Reagan’ın aralarında bulunduğu eski ABD başkanlarını da içeriyor ve Reuters, Trump’ın heykelinin muhtemelen başkanlık seçiminden bir süre sonra geri döneceğini bildirdi.

Müzenin pazarlama müdürü Orkide Yalçındağ, “Bugünkü hareket ABD’deki seçimler öncesinde biraz sembolik bir karaktere sahip” dedi.

Yalçındağ, “Biz burada, Berlin Madame Tussauds’da, Donald Trump’ın balmumu heykelini bir hazırlık önlemi olarak kaldırdık” diye ekledi.

Trump, koronavirüs pandemisini ve “Siyahilerin Hayatı Önemlidir” (Black Lives Matter) protestolarını ele alışı büyük ölçüde eleştirilirken, birkaç aydır ulusal kamuoyu anketlerinde Demokrat Partili rakibi Joe Biden’ın arkasında yer alıyor.

Seçim verileri toplayan Real Score Politics, şu anda Biden’ın ülke genelinde Trump’ın yüzde 7,8 farkla önünde olduğunu ancak 3 Kasım seçimlerine sadece 4 gün kala salıncak eyaletlerde yüzde 3,2’lik ufak bir farkla önde gittiğini gösteriyor.

Perşembe günü Florida eyaletinin Tampa şehrindeki mitingde konuşan Trump, Almanların Obama’yı kendisine tercih ettiğinden yakındı.

Trump, Perşembe günü, “Ve (Almanlar) ortaya çıkıp Barack Hüseyin Obama’yı Trump’tan daha çok sevdiklerini söylediklerinde, bu işimi yaptığım anlamına gelir” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article
ABD’de doğum sancıları tutan kadın, oy vermeden hastaneye gitmeyi reddetti

ABD’de doğum sancıları tutan kadın, oy vermeden hastaneye gitmeyi reddetti

Next Article
ABD'nin göçmen çocukları, hiç kimseyi tanımadıkları Meksika'ya sürdüğü ortaya çıktı

ABD'nin göçmen çocukları, hiç kimseyi tanımadıkları Meksika'ya sürdüğü ortaya çıktı

Related Posts
Devamı

CNN International’dan korkutan açıklama: Pelosi’nin Tayvan’ı ziyaret etmesi bekleniyor

ABD merkezli haber kanalı CNN, ABD ve Tayvanlı yetkililere dayandırdığı haberinde ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi'nin Tayvan'ı ziyaret edeceğini duyurdu. Çin, geçtiğimiz günlerde Tayvan'a gideceği konuşulan Pelosi için ABD'ye gözdağı vererek, "Pelosi Tayvan'ı ziyaret ederse, Çin ordusu boş durmayacak" tepkisinde bulunmuştu.