Belarus’tan Free Europan Radyosuna CIA suçlaması

Belarus devlet başkanı Aleksandr Lukeşenko iki gün önce Free Europan radyosu çalışanı iki gazetecinin tutuklanması ile ilgili yaptığı…

Belarus devlet başkanı Aleksandr Lukeşenko iki gün önce Free Europan radyosu çalışanı iki gazetecinin tutuklanması ile ilgili yaptığı açıklamada bu radyocuların yabancı devlet hizmetinde olduğunu idda etti. Konuşmasının devamında Lukaşenko Belarus’ta Ukranya hayalleri olanların da sonu aynı olacak diye bitirdi.

Başkan Lukashenko:

“Ülkeye karşı bu tutum nedir? BBC,Free Europa vb.
Ben bir eğilimden bahsetmiyorum. Bunlar kitlesel huzursuzluk talep ediyorlar. Yasalarımıza uymazlarsa ve insanları Ukrayna benzeri renkli devrime çağırırlarsa onları kovarız.”

“Ülke’ye karşı tuttum nedir. BBC, Free Europan radio…”

Bir tutumdan bahsediyorum. Bunlar kitlesel huzursuzluk istiyor. Yasalarımıza uymazlarsa ve Ukranya gibi beklentileri varsa hepsini sınırdışı ederiz” dedi.

Daha öncede Ukranya’da turuncu devrim ve benzeri devrimlere dikkat çeken Lukaşenko ABD nin bilinçli huzursuzluk çıkardığını söyledi. Amerika herşeye egemen olamaz diye bitirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article

Elon Mask'tan Korkunç İtiraf...

Next Article

ABD - Çin gerilimi: Singapur vatandaşı Çin için casusluk yaptığını itiraf etti

Related Posts
Devamı

Obama’dan yıllar sonra gelen Türkiye sözleri: Başkan olarak ilk yurt dışı turumda İstanbul’u ziyaret ettim ve bu harikaydı

Eski ABD Başkanı Barack Obama, Başkan olarak ilk yurt dışı turunda Türkiye'yi ziyaret etmesine ilişkin, "Her şey harikaydı. Olağanüstü insanların olduğu olağanüstü bir ülke. Belki de İstanbul'da yaptığım en anlamlı şey inanılmaz genç insanlarla tanışmış olmaktı" dedi. Sultanahmet Camii'nin de dünyanın en özel tarihi mekanlarından biri olduğunu belirten Obama, "Sizi şaşkına çeviren geçmiş, bugün ve gelecek arasında bağlantı kurmanızı sağlıyor" yorumunda bulundu.