Bakü: Pelosi’nin açıklamaları bölgede gerginliği tırmandırıyor

Azerbaycan Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı, Amerikan Temsilciler Meclisi başkanının müdahaleci sözlerine cevaben, bu açıklamaların yararlı olmadığı gibi üstelik tansiyonu da artırdığını vurguladı.
Speaker of the House Nancy Pelosi, D-Calif., reacts to the Supreme Court decision overturning Roe v. Wade, at the Capitol in Washington, Friday, June 24, 2022. (AP Photo/J. Scott Applewhite)

El-Meyadin’in bildirdiğine göre Azerbaycan Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı, ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi’nin Bakü ile Erivan arasındaki yeni sınırların tanınmamasına ilişkin açıklamasına yanıt olarak dün (Pazar) yaptığı açıklamada, “Pelosi’nin Azerbaycan Cumhuriyeti ile Ermenistan arasındaki anlaşmazlığa ilişkin açıklamaları sübjektif ve haksızdır” denildi.
“Nancy Pelosi” bir kez daha tartışmalı ve müdahaleci bir ziyaretle, aynı zamanda Ermenistan ile Azerbaycan Cumhuriyeti arasındaki gerilimin ortasında, Erivan’a gitti.
Pelosi, Ermenistan parlamentosunda Azerbaycan Cumhuriyeti’nin saldırılarını kınayarak ve ihtilafları çözümünün askeri tedbirlerde olmadığını iddia etti./

Previous Article

ABD Başkanı Biden, 2. Elizabeth'in taziye defterine not yazarken kopya çekti! O anlar kameralara yansıdı

Next Article

New York'ta müzakere ihtimali

Related Posts