Ashab-ı Kehf’ten ABD’ye büyük darbe!

Tesnim haber ajansı, bazı haber kaynaklarının bu güzergah yakınlarındaki ABD üsleri ve askeri konvoyunun hedef alındığını belirttiklerini bildirdi. Ashab-ı…

Tesnim haber ajansı, bazı haber kaynaklarının bu güzergah yakınlarındaki ABD üsleri ve askeri konvoyunun hedef alındığını belirttiklerini bildirdi.

Ashab-ı Kehf bir açıklama yayımlayarak, Amerikan işgalci terör güçlerinin ekipman ve araçlarının imha edildiğini ve Irak-Kuveyt sınırındaki Cerişan geçişinin imha edildiğini duyurdu. Operasyon, bu alana sızarak ve patlayıcılar yerleştirilerek gerçekleştirildi.

10 Ağustos 2020 saat 20:00’da Irak’taki direniş gruplarından Ashabı Kehf, Kuveyt-Irak sınırında ABD unsurlarına ait askeri araçları hedef aldı.

Ashab-ı Kehf paylaştığı bildiride şöyle dedi:

Hepimiz içinde bulunduğumuz zamandan utanıyoruz. Amerikan düşmanının teçhizatını ve mekanizmalarını tahrip etme ve Irak-Kuveyt sınırındaki işgal altındaki Cerişan geçişinin büyük bir bölümünü sabote etmiş bulunmaktayız.  Buradaki bir grup sabotaj birimi; bölgeye sızmayı, düşmanı öldürme ve tehdit alanı haline getirmeyi başardı ve bu şekilde bölge güvenli hale geldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article

Donald Trump; Virüs'e karşı 3 aşı geliştirildi.

Next Article

IMF: ABD ekonomisi yüzde 6.5 daralacak

Related Posts