Abdusselam: ABD, Yemen’de barış için ciddi değil

Yemen Ulusal Kurtuluş Hükümeti başmüzakerecisi Muhammed Abdusselam, “ABD barış için çağrılarında samimi olsaydı, bir gün zarfında savaş ve ablukayı durdurabilirdi, ancak bu meselede ciddi değil” ifadesini kullandı.

Abdusselam bugün yaptığı açıklamada, mütecaviz Suudi koalisyonun, IŞİD ve el Kaide teröristlerinden yardım almasına rağmen Beyza vilayetinde ağır şekilde yenildiğine işaretle, Suudi koalisyonun hava saldırıları ve ablukasının sürmesinin Yemen milletinin iradesini sarsmayacağını vurguladı.

Yemenli yetkili, Beyza vilayetinde bazı bölgelerde Suudi koalisyonun saldırılarının artmasıyla Washington’un yasal hükümet güçleri olarak nitelediği IŞİD ve el Kaide unsurlarına desteğini ilan ettiğini söyledi.

Abdusselam, ABD destekli unsurların sahada yenildiğinde, Washington’un da kandırmak için kendi söylemini değiştirdiğini hatırlatarak, “ABD barış için çağrılarında samimi olsaydı, bir gün zarfında savaş ve ablukayı durdurabilirdi, ancak bu meselede ciddi değil” ifadesini kullandı, saldırı ve abluka sürdüğü müddetçe, işgalciler, saldırganlar ve uşaklarına karşı koyamaya devam edeceklerini vurguladı./

Previous Article

Irak Hizbullahı'ndan ABD'ye tehdit

Next Article

Sky News: Aynul Esed saldırısında 2 ABD'li yaralandı

Related Posts