ABD’nin Trablus Büyükelçisi Norland, Libya’nın yeni Başbakanı Dibeybe ile “ikili ilişkileri” görüştü

Libya’nın 5 Şubat’ta seçilen geçici Ulusal Birlik Hükümeti Başbakanı Abdülhamid Dibeybe ile ABD’nin Trablus Büyükelçisi Richard B. Norland, telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Libya’nın 5 Şubat’ta seçilen geçici Ulusal Birlik Hükümeti Başbakanı Abdülhamid Dibeybe ile ABD’nin Trablus Büyükelçisi Richard B. Norland, telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

ABD’nin Trablus Büyükelçiliğinden yapılan açıklamaya göre, Norland, Başbakan Dibeybe ile “ikili ilişkilerin yanı sıra Libya’da teknokrat hükümetin kurulması, seçimlere hazırlık, elektrik kesintileri ve acil ihtiyaçların karşılanması” konularını değerlendirdi.

Görüşmede Norland, Washington’ın Trablus’a “istikrarlı, müreffeh ve demokratik bir geleceğe ulaşma arayışında” yardım etmeye hazır olduğunu ifade etti.

Birleşmiş Milletler öncülüğünde 5 Şubat’ta İsviçre’de toplanan Libya Siyasi Diyalog Forumu üyelerinin oylaması sonucunda, 24 Aralık 2021’de yapılması planlanan seçimlere kadar Başkanlık Konseyi Başkanlığına Muhammed Menfi, Başbakanlığa da Abdulhamid Dibeybe seçilmişti.

Previous Article

ABD'de son 24 saatte 111 bin 277 Kovid-19 vakası tespit edildi

Next Article

EMPERYALİST MANTIK BİLİNMEDEN ORTADOĞU VE DÜNYA KONUŞULMAZ – 2 / Ali Can

Related Posts