ABD’den Suriye’de Türk askerine yapılan saldırıya kınama ve taziye mesajı

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price, “NATO müttefikimiz Türkiye’ye sınır ötesinden yapılan saldırıları kınıyoruz. Suriye’de öldürülen iki Türk…

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price, “NATO müttefikimiz Türkiye’ye sınır ötesinden yapılan saldırıları kınıyoruz. Suriye’de öldürülen iki Türk polisinin ailelerine başsağlığı diliyoruz.” açıklamasını yaptı.

Günlük basın toplantısında konuşan Sözcü Price, Suriye’de Türk askerine yapılan saldırıyı değerlendirdi. Price, Suriye’de ateşkes hatlarının korunması ve sınır ötesi saldırıların durdurulmasının öneminin altını çizdiklerini söyledi.

ABD’li sözcü, “Ateşkes bölgelerine tüm tarafların riayet etmesi, Suriye’de istikrarın güçlendirilmesi ve siyasi çözüm için çalışılması önemlidir.” değerlendirmesinde bulundu.

Price, “Türkiye bizim önemli bir NATO müttefikimiz ve terörle mücadeleden Suriye’de çatışmanın sona erdirilmesine kadar birçok alanda ortak çıkarlarımız var. Suriye politikası konusunda Ankara ile yakın istişare halinde olmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Price, F-16’larla ilgili bir soru üzerine, savunma alanındaki satışlarla ilgili Kongreye bildirim yapılana kadar herhangi bir yorumda bulunmayacaklarını söyledi.

Previous Article

ABD’de yaşlılarda kalp krizini önlemek için aspirin kullanımı tavsiyesi geri çekildi

Next Article
ABD'de tecavüz tartışması: Kadın kendi isteğiyle sarhoş olduğu için erkek suçlu bulunmadı

Texas'ın Cumhuriyetçi Valisi 'zorbalık' diyerek Covid-19 aşı zorunluluğunu yasakladı

Related Posts