ABD’den, İran ve Hizbullah bağlantılı 13 kişi ve 8 şirkete yaptırım kararı

ABD Hazine Bakanlığı Cuma günü, Lübnan Hizbullah’ını desteklemek bahanesi ile yaptırım listesine birkaç kişi ve şirketin adını daha ekledi.

Fars Haber Ajansı’na göre, ABD Hazine Bakanlığı, Lübnan ve Kuveyt’te bulunan ve Lübnan’daki Hizbullah’ı finanse ettiğini iddia eden bir kanalın üyelerini yaptırım listesine aldığını bildirdi. 

ABD Hazine Bakanlığı iddiasında ayrıca “Hizbullah’ı ve İslam Devrim Muhafızları’nın Kudüs Gücü’nü destekleyen bir finansal kolaylaştırıcılar ve hayali şirketler ağını” da SDN yaptırım listesine aldığını bildirdi. 

Hazine Bakanlığı’nın internet sitesinde yayınlanan bildirisinde, yaptırımların 13 kişiyi ve sekiz şirketi hedef aldığı belirtildi. Yaptırım uygulanan kişiler İran, Çin, Kuveyt ve Lübnan vatandaşlarıdır. Yaptırım uygulanan şirketler de BAE ve Hong Kong’da bulunuyor.

Yaptırımlar, Joe Biden hükümetinin Avusturya’nın başkenti Viyana’da devam eden müzakereler yoluyla ülkesinin nükleer anlaşmaya dönmesinin önünü açmayı planladığını iddia ettiği bir zamanda geldi./ 

Previous Article

ABD Kongre binasına 100'den fazla ek ulusal muhafız konuşlandırıldı

Next Article

ABD, Türk ve Rus etkinliğini bastırmak için harekete geçti! Yeni hedefinde Çanakkale Boğazı'nı çevreleyen adalar var

Related Posts