ABD’den “hem müzakere” hem “azami baskıya devam” açıklaması

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü yaptığı açıklamada, bir yandan İran ile müzakere yapmak istediklerini, bir yandan da İran’a yönelik azami baskı politikasına devam edeceklerini söyledi.
Morgan Ortagus

ABD Dışişleri Sözcüsü Morgan Ortagus, CNBS televizyon kanalına yaptığı çelişkili açıklamada, Washington’un İran’a karşı azami baskı politikasına devam edeceğini, ancak bununla birlikte İslam Cumhuriyeti ile daha iyi bir anlaşmaya varmak için müzakere peşinde olduklarını söyledi.

Ortagus sözlerinin devamında Siyonist rejimi destekleyip, İran’ı düşman olarak hitap ederek, Fars Körfezi Arap ülkeleri ve İsrail rejimi ile ilişkilerini güçlendirmeyi Trump yönetiminde başlattıklarını söyledi.

ABD yönetimi son aylarda Tahran’ı Washington’un istekleri karşısında teslim ettirmek için baskısını arttırmıştır./

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article

Ünlü ekonomist Roach: 2021, ABD doları için acımasız bir yıl olacak

Next Article

ABD, Irak'ın İran Enerjisini İthal Etmesi İçin Feragatnameyi Yeniledi

Related Posts
Devamı

Rusya’dan Türkiye’ye ikinci parti S-400 sevkiyatı başlıyor

Reuters'ın son dakika olarak geçtiği habere göre, Türkiye ve Rusya ikinci parti S-400 hava savunma sistemleri sevkiyatını başlatıyor. Ortada yeni bir anlaşma olmadığını belirten Rusya Federal Askeri-Teknik İşbirliği Servisi Direktörü Dmitri Şugayev, "S400'lerin satın alınması için Rusya ile imzalanan orijinal sözleşme zaten iki partiyi içeriyordu." dedi.