ABD’de çocuk vakalar iki ayda yüzde 240 arttı

ABD’de çocuklarda görülen Covid-19 vakaları temmuz ayından bu yana yüzde 240 arttı.

Amerikan Pediatri Akademisi (APP) verilerine göre geçen hafta çocuklarda 243 bin 373 yeni vaka kayda geçti. Bu bir önceki haftanın vaka sayısı 251 bin 871’den az olmakla birlikte temmuz başından bu yanda bildirilen vakalarda yüzde 240’a yakın bir artış olduğunu anlamına geliyor.
Temmuz başında 71 bin 726 çocuk vaka sayısı kayda geçmişti.

Şimdiye kadar toplamda yaklaşık 5,3 milyon çocuğun Covid-19’a yakalandığı bildirilirken, mevcut durumda çocukların toplam vakaların yüzde 29’unu oluşturduğuna dikkat çekildi.

Amerikalı çocuklar arasında Covid 19 vakalarının artmasının nedeninin  çocukların okula dönmeleri olduğu ileri sürülüyor. 

CNN tarafından Pazartesi günü yayınlanan bir ankete göre, Amerikalıların yüzde 63’ü okullarda çocukların zorunlu maske kullanımına katılırken, yüzde 37’si karşı çıkıyor.

Şimdiye kadar ABD 42 milyon, Hindistan 33 milyon, Brezilya 21 milyon korona hastasıyla barış çekerken bu ülkeleri Rusya, Fransa ve Türkiye gibi ülkeler takip ediyor.

Previous Article

Ryabkov: ABD Suriye’yi bölmek istiyor

Next Article

Biden'ın Amerika'nın El Kaide Karşısındaki Güçsüzlüğüne İtirafı

Related Posts
Devamı

Habertürk yazarı Çetiner Çetin, ABD ile yaşanan “çuval” skandalının perde arkasını anlattı

Türkiye ve ABD arasındaki ilişkileri uzun yıllar etkileyecek olan "çuval olayı", takvimler 4 Temmuz 2003'ü gösterdiğinde yaşanmıştı. Gazeteci Çetiner Çetin, yaşananların perde arkasını yazdı. Olayın ardından ABD'li mevkidaşı ile Erbil'de görüşmeye giden Türk albayın duvarda asılı olan sözde "Büyük Kürdistan" haritasını fark etmemesi imkansızdı. Bu açıkça ABD'nin bölgede iplerini almak istemesine yönelik en önemli mesajdı.