ABD’de askerlerin intihar dalgası

Amerikalı yetkililer, bu ülkede artan asker intiharlarıyla başa çıkmak için çözümler düşünüyorlar.

Amerikan askerleri arasındaki intiharların sayısı son birkaç yılda katlanarak artmaktadır ve bu, Amerikan yetkililerini bu ülkede artan asker intiharlarıyla başa çıkmak için çözümler düşünmeye yönlendirdi.

Bunun ile ilgili, ABD Savunma Bakanı Loyd Austin, ordudaki intiharların sayısını azaltmak için ordu güçlerinin psikolojik yardıma erişiminin iyileştirilmesi emrini verdi.

Brown Üniversitesi araştırmasına göre; intihar eden Amerikan askerleri ve kıdemli asker sayısı, Eylül 2001’den bu yana ABD askeri kayıplarının sayısından 4 kat fazla. Mevcut durumda Amerikan askerleri, askeri üssün içindeki mağazalardan kolayca ateşli silah satın alabiliyor ancak ABD Ordusundaki İntihar Soruşturma Komitesi, askerlere silah teslimi için dört ila yedi günlük bir sürenin değerlendirilmesini önerdi.

Geçen yıl (2022) boyunca Amerikan askerleri arasında 500’den fazla intihar vakasının kaydedildiğini belirtmek gerekir. Amerikan ordusunun aile üyeleri arasında intihar oranı katlanarak arttı ve geçen yıl 200 intihar vakasına ulaştı.

Previous Article

<strong>Rachel Corrie: Adalet mücadelesi canlılığını koruyor!</strong>

Next Article

ABD'den görülen ışık çizgileri ilgi çekti

Related Posts