ABD’de aşıya teşvik amacıyla esrar dağıtılıyor

Washington İçki ve Esrar Kurulu, ilk doz aşısını olan vatandaşların yasal işletmelerden belirli miktarda esrar alabileceklerini açıkladı.

LCB tarafından yapılan basın açıklamasında, “Kurul, Kovid-19 aşılarını teşvik amacıyla eyaletteki lisanslı esrar perakendecilerine, aşılanan yetişkinlere tek kullanımlık esrar sağlamaları için geçici bir ödenek sağlayacak” denildi. 

Sputnik’in haberine göre, söz konusu fikrin yasal kenevir satan dükkanlardan geldiği belirtilen açıklamada, kampanyanın kısa süreli olacağı ve 12 Haziran’da sona ereceği belirtildi. 

​ABD Hastalık Kontrol ve Korunma Merkezi (CDC), Washington’da aşılama oranının yüzde 63 civarında olduğunu ve 70′ ulaşıldığında koronavis kısıtlamalarının tamamen kalkabileceğini açıkladı. 

ABD’nin birçok eyaletinde vatandaşları aşıya teşvik için türlü yöntemler deneniyor. Ohio, Kaliforniya, Oregon, Colorado ve Maryland de aşı olanların katılabileceği çekilişler düzenlenerek kazananlara yüklü para ödülleri veriliyor. New Jersey’de aşı olan yetişkinlere bedava bira, Batı Virginia’da 100 dolarlık tahvil bonosu, New York’ta ise ücretsiz metro kartı hediye ediliyor. New York’ta ayrıca 12-17 yaş arasında aşı olan kişilere 50 farklı üniversitede burs imkanı sağlanacağı da duyuruldu. 

Öte yandan ABD, 302 milyon doz ile en çok aşı yapan ilk ülke konumunda.

Previous Article

Amerika'nın Siber Saldırılar Karşısındaki Kırılganlığı

Next Article

Mişri, ABD vatandaşı Hafter'in devlet başkanı olamayacağı için anayasa referandumunu engellediğini belirtti Açıklaması

Related Posts
Devamı

Amerika Yasama Sürecinde Filibuster Sorunu

Son bir ay içerisinde ikinci kez Amerika senatosundaki Cumhuriyetçi azınlık müzakerelerin uzatılması tekniği olarak bilinen Filibuster tekniğine baş vurarak Joe Biden hükümeti ve Kongre demokrat çoğunluğun istediği tasarıların incelenmesinin başlamasını engellediler. Bu kez de bu durum Amerika'da yıpranmış altyapının onarılması için öngörülen 1 trilyon 200 milyar dolarlık tasarı hususunda yaşandı.