ABD Temsilciler Meclisi Demokratları kurumlar vergisini yüzde 26,5’e çıkarmayı hedefliyor

ABD Temsilciler Meclisinin önde gelen Demokrat üyeleri, en yüksek kurumlar vergisi oranını yüzde 21’den 26,5’e yükseltmeyi amaçlıyor.

ABD Temsilciler Meclisinin önde gelen Demokrat üyeleri, en yüksek kurumlar vergisi oranını yüzde 21’den 26,5’e yükseltmeyi amaçlıyor.

Temsilciler Meclisinin yeni gelir kanunlarının çıkarılması sürecinde yetkili komitesi, Demokrat üyelerin 3,5 trilyon dolarlık yatırım planının parçası olarak söz konusu değişikliği öngören düzenlemelerin bu hafta gündeme alınacağını bildirdi.

Komiteden yapılan açıklamada, salı ve çarşamba günü düzenlenecek oturumlarda yasa tekliflerinin değerlendirilmeye devam edileceği kaydedildi.

Açıklamada, komitenin iklim kriziyle mücadele, istihdam yaratma, uygun fiyatlı konutu teşvik etme, çalışanlar ve aileleri için vergi indirimini uzatma, sağlık maliyetlerini düşürme ve eyaletlerin yatırımları finanse etmesine yardımcı olacak temel araçları yeniden tesis etmeye yönelik önlemleri belirleyeceği aktarıldı.

Ülkede en küçük işletmelerden alınan vergilerin azaltılmasının da hedeflendiğine işaret edilen açıklamada, halihazırda yüzde 21 olan kurumlar vergisi oranını yüzde 26,5’e yükseltilmesinin amaçlandığı aktarıldı.

ABD Başkanı Joe Biden, 2017’de yüzde 35’ten yüzde 21’e düşürülen kurumlar vergisi oranının yüzde 28’e çıkarılmasını önermişti.

Previous Article

Biden'ın altyapı paketine takvim itirazı

Next Article

Trump'tan 2024 seçimleri için adaylık yorumu: "Çok fazla seçeneğimiz olacağını sanmıyorum"

Related Posts
Devamı

Rusya’ya karşı birlikte hareket edecekler! ABD, Grönland’ı satın almaktan vazgeçti

2019 yılında eski ABD Başkanı Trump'ın, Danimarka'ya bağlı ve dünyanın en büyük adası Grönland'ı satın almak istemesi tepkiyle karşılanmıştı. Böyle bir satışın olmayacağını vurgulayan Danimarka'ya rağmen ABD'nin görüşme talepleri devam ediyordu. ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ise Grönland'ı satın almaktan vazgeçtiklerini söyleyerek konuya son noktayı koydu. Stratejik önemi artan Grönland'da konsolosluğunu tekrar açan ABD, özellikle de Rusya'ya karşı Grönland'da birlikte hareket edecek.