ABD seçimine günler kala Obama desteğe çıktı: Biden seçilirse böyle yorulmayacaksınız

ABD’de 3 Kasım genel seçimine 3 gün kala, 44’üncü ABD Başkanı Barack Obama, Demokrat Parti’nin adayı Joe Biden ile kampanya turuna çıktı. Düzenlenen arabalı mitingde Biden’ın yanında yerini alan Obama, Trump’lı geçen süreyle karşılaştırarak “Biden’la böyle yorucu olmayacak” dedi.

3 Kasım’da gerçekleşecek genel seçim öncesi ABD Başkanı Trump ve rakibi Joe Biden, kampanyada son düzlük için harekete geçti. Trump, 3 günde 14 miting planlarken Biden, eski ABD Başkanı Obama Flint, Detroit, Michigan gibi eyaletlerde arabalı miting gerçekleştirdi.

Flint’te seçmenlere seslenen Obama, Trump’ı “kendisini desteklemeyenleri aşağılayan bir başkan” olarak niteledi ve şöyle devam etti: “Joe ve Kamala ile böyle olmayacak. Her gün onları düşünmek zorunda olmayacasınız, ailenizle her gün kavga etmeniz gerekmeyecek. Böyle yorulmayacaksınız”

Mitinglerde konuşan Biden’ın gündeminde Trump’ın Koronavirüs salgınını kontrol etmekte başarısız olduğu vardı. Biden, ” O milyonlarca Amerikalıyı yüzüstü bıraktı” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article
ABD'de 3 Kasım'da sadece başkan değil, kongrenin yeni düzeni de belirlenecek

ABD'de 3 Kasım'da sadece başkan değil kongrenin yeni düzeni de belirlenecek

Next Article

Kaliforniya'da Trump taraftarları ile karşıtları birbirine girdi

Related Posts
Devamı

Amerika’nın İran’a silah yaptırımında yeni taktiği

Amerika 2019 yılından beri İran’a silah yaptırımın bitmesini engellemek için geniş çapta faaliyetlere başladı. 18 Ekim 2020 tarihinde BM Güvenlik Konseyi'nin 2231 sayılı kararı uyarınca sona erecek olan bu yaptırımı uzatmaya çalışan Amerika Güvenlik Konseyi’nde büyük bir yenilgiden sonra şimdi çaresizce İran’a muhtemelen silah satacak olan firmaları yaptırım ile tehdit ediyor.