ABD konut başlangıçları şubatta azalışa devam etti

ABD’de konut başlangıçları, şubatta aylık yüzde 10,3 azalarak 1 milyon 421 bine düşerken, inşaat izinleri yüzde 10,8 düşüşle 1 milyon 682 bine geriledi.

ABD Ticaret Bakanlığı, şubat ayına ilişkin konut başlangıçları ve inşaat izinleri istatistiklerini yayımladı. Buna göre, konut başlangıçları, şubatta bir önceki aya göre yüzde 10,3 düşüşle 1 milyon 421 bine geriledi.

Piyasa beklentileri konut başlangıçlarının 1 milyon 565 bin olması öngörülüyordu.

Ülkede konut başlangıçları, geçen ay yıllık bazda yüzde 10,7 artmıştı. İnşaat izinleri de şubatta yüzde 10,8 düşüşle 1 milyon 682 bine geriledi.

İnşaat izinlerine ilişkin piyasa beklentisi, 1 milyon 750 bin seviyesinde gerçekleşmesi yönündeydi.

İnşaat izinleri, ocakta ise 1 milyon 886 bin seviyesinde gerçekleşmişti.

Ülkede geçen ay inşaat izinleri yıllık bazda ise yüzde 10,8’lik düşüş gösterdi.

Previous Article

ABD Başkanı Biden: Putin bir katil, Moskova bedel ödeyecek

Next Article
Biden: Putin yakında ABD seçimlerine müdahalenin bedelini ödeyecek

Biden: Putin yakında ABD seçimlerine müdahalenin bedelini ödeyecek

Related Posts
Devamı

ABD’deki facia göz göre göre gelmiş! Çöken 12 katlı binanın çatlaklarını 36 saat önce fotoğraflayıp yetkililere bildirmiş

ABD'de çöken 12 katlı binada bilanço her geçen gün ağırlaşıyor. Ölü sayısı 12'ye ulaşırken, 149 kişi için arama çalışmaları ise devam ediyor. Öte yandan binanın çökmesiyle ilgili yürütülen soruşturmada yeni bilgiler de ortaya çıkarken, havuzdan sorumlu bir kişinin bina çökmeden 36 saat önce betondaki çatlakları fark edip fotoğraflayarak bina yetkililerine bildirdiği öğrenildi.