Pazartesi, Haziran 24, 2024

Son Haberler

İlgili Yazılar

ABD Hazine Bakanlığı, Esad’ın yardımcısı ve danışmanı, Baas Partisi ve Suriye askeri liderlerine yaptırımlar uyguladı.

ABD Hazinesi bakanlığı yaptığı açıklamada; Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’ın yardımcısı Yaser İbrahim’e 13894 sayılı Kararname, Bölüm 2 (A) (1) (D) uyarınca Suriye ihtilafına siyasi bir çözümü önleme ve engelleme çabalarından dolayı yaptırımlar uyguladığını bildirdi. “Ortadoğu ve ötesindeki ağlarını kullanarak, Esad’ı zenginleştiren yolsuzluk anlaşmaları yaptı, Suriyeliler ise yiyecek ve ilaç eksikliğinden ölüyor.” diye ekledi.

Ek olarak, “Suriye rejiminin başkanlık ofisine ve” Suriye Baas Partisi “ne karşı tedbirler aldığını belirterek, Bakanlığın Dış Varlıklar Kontrol Dairesi’nin 13573 sayılı Kararname uyarınca Esad’ın cumhurbaşkanlığı medya danışmanı Luna Al-Shibl’i de dahil edildiği belirtildi. Muhammed Ammar Al Saati ve Baas Partisi’nin üst düzey yetkilileri de yaptırımlar listesinde bulunuyor.

Hazine bakanlığı açıklamayı, “Esad’ın danışmanı olarak seçtiği yozlaşmış kişiler ve Suriye’deki çatışmaya barışçıl bir çözüme odaklanmıyorlar” şeklinde tamamladı. Ayrıca, ‘Aralarında Milli Savunma Kuvvetleri Komutanı Fadi Saqr’ın da bulunduğu birçok askeri birimin liderliğini yürüttüğü 13894 Sayılı İcra Kararı 2 (a) (1) (a) ‘ya göre yaptırımlar listesine dahil ettik.’ diye eklediler.

4. Tümen ile ilgili olarak, “42. Tugay komutanı Tuğgeneral Ghayath Dallah’ın yaptırımlar listesine dahil edildiği” belirtildi. Yaptırımlar aynı zamanda Suhail Al-Hassan liderliğindeki “Kaplan” güçlerine ve “El-Haidar” alayının komutanı Samer İsmail yaptırım listesine dahil edildi. Bakanlık, “Bu üst düzey yetkililerin, çocukları varil bombalarıyla öldüren ve Guta gibi mahalle sakinlerine karşı kimyasal silah kullanan rejim ordusunun liderleri arasında yer aldığına” dikkat çekti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar