ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Stewart Ankara’ya gidiyor

ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Mallory Stewart Ankara’ya resmi ziyarette bulunacak. Stewart, ABD Dışişleri Bakanlığı’nın Silahların Kontrolü, Doğrulama ve Uyumdan sorumlu Dışişleri Bakan Yardımcısı görevinde.

ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Stewart’ın 4 ve 9 Eylül tarihleri arasında Ankara ve İsrail’de Kudüs şehirlerine ziyarette bulunacağı belirtildi.

Bakanlık açıklamasında “Bakan Yardımcısı Stewart Ankara’da Dışişleri ve Milli Savunma Bakanlığı yetkilileriyle stratejik istikrar, risk azaltma ve güncel silah kontrolü ve güvenlik konularında görüşmelerde bulunacak” denildi.

Stewart’ın Kudüs ziyaretiyle ilgili olarak da “Kudüs’te Dışişleri Bakanlığı yetkilileriyle bir araya gelecek olan Stewart, stratejik istikrar, çok taraflı silah kontrolü, yapay zekanın sorumlu kullanımı ve uzay güvenliği konularında görüşmelerde bulunacak” ifadeleri kullanıldı.

Previous Article

ABD: Türkiye'ye tahıl girişimi çabaları için teşekkür ediyoruz

Next Article

ABD'de festival alanında şiddetli yağışlar nedeniyle binlerce kişi mahsur kaldı

Related Posts
Devamı

Erdoğan’dan ABD’nin Dedeağaç’a askeri sevkiyatına tepki: Yunanistan, ABD’nin bir üssü haline geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Macaristan Başbakanı Orban ile yaptığı ortak basın toplantısında, ABD'nin Dedeağaç'a askeri sevkiyatına sert tepki gösterdi. Erdoğan, "Maalesef Dedeağaç ile ilgili konuda aslında sadece Dedeağaç bir üs değil, Yunanistan'ın kendisi şu anda Amerika'nın bir üssü durumuna gelmiştir. Şu anda Yunanistan'ın içerisinde Amerikan üslerinin sayısını ben saya saya bitiremedim." ifadelerini kullandı.