ABD, Covid-19 nedeniyle yaklaşık 20 aydır uygulanan seyahat yasağını kaldırdı

Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD), yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle yaklaşık 20 aydır uyguladığı seyahat yasağını aşı yaptırmış…
United Airlines, uçak motorunun alev almasının ardından 24 adet Boeing 777’yi uçuştan çekti

Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD), yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle yaklaşık 20 aydır uyguladığı seyahat yasağını aşı yaptırmış olmak şartıyla kaldırdığı bildirildi.

ABD, bugünden itibaren havalimanları ve kara yolu sınırlarında aşılarını tamamlamış yolcuları kabul etmeye başlayarak eski Başkan Donald Trump yönetimine kadar uzanan Covid-19 kısıtlamalarına son verdi.

Aşı olma ve negatif test ibraz etme zorunluluğu

Yeni uygulamaya göre, ABD’ye girmek isteyen yolcuların aşı olduklarını kanıtlamaları ve negatif test sonucu almaları gerekiyor. Meksika ve Kanada’dan kara yoluyla gelen ziyaretçilerden Covid-19 testi istenmeyecek.

Yasağın kalkmasıyla Avrupa ve diğer bölgelerden uçuşların artması bekleniyor. Seyahat verileri ve analiz şirketi Cirium’a göre, ABD ve İngiltere arasındaki uçuşlar geçen aya göre yüzde 21 arttı.

Yeni düzenlemenin salgından önce kara yoluyla giriş çıkışların yoğun olduğu Kanada ve Meksika sınırlarında büyük hareketliliğe neden olacağı ifade edildi.

Hava yolu taşımacılığıyla ABD’ye girmek isteyen yolcuların kimlik bilgilerini aşı kartlarıyla eşleştirmeleri istenecek, tamamen aşılandığını ispat edemeyen yolcular ihlal başına 35 bin dolara kadar para cezasıyla karşı karşıya kalabilecek.

Previous Article

Çin, çölde neden ABD uçak gemisi ve destroyeri maketi inşa ediyor?

Next Article

Teksas'da sekiz kişinin öldüğü festivaldeki olaylarda 'uyuşturucu iğne' şüphesi araştırılıyor

Related Posts
Devamı

ABD’li milyarderden utanç verici teklif! Afganistan’da mahsur kalanlardan tahliye için 6 bin 500 dolar istedi

Afganistan'da yönetimi ele geçiren Taliban, tahliyelerin bitmesi için 31 Ağustos tarihine kadar zaman verdi. Kabil Havalimanı'nda toplanan binlerce kişi ülkeden kaçabilmek için fırsat arıyor. Havalimanında kaos ortamı yaşanırken, ABD'li milyarder Eric Prince'dan utanç verici bir teklif geldi. Prince, ülkede mahsur kalanlar ve kaçmak isteyenler için tahliye uçuşları yapacaklarını ancak kişi başı 6 bin 500 dolar bilet ücreti alacaklarını açıkladı.